מעיין בן אריה - סיפורים מרפאים

הרצאה על "כוחו המרפא של הסיפור" 

סיפורים הם שפה נפלאה שעוקפת את השכל וההיגיון ומדברת היישר עם הנפש.

הם דרך מצוינת להעברת מסרים, לכתיבה מחדש של ההיסטוריה האישית והקולקטיבית שלנו, ולשיתוף העולם שסביבנו בתובנות ובמסרים שחשובים לנו.

הם גם שימשו מאז ומתמיד ככלי מקרב ומחבר בין אנשים.

משחר ההיסטוריה גילו אנשים את היכולת של סיפור להגיע למקומות אליהם מילים רגילות לא מצליחות להגיע והשתמשו בכך.

בהרצאה מרתקת, השזורה בסיפורים, אני מספרת על השימוש המגוון שנעשה בסיפורים

בכל שטחי החיים, מימי התנ"ך ועד היום.

ההרצאה מתמקדת בכוחו המרפא של הסיפור.

הרצאה

משובים מאנשים שהיו בהרצאות:

מעיין יקרה, אנחנו מודות לך מאד על הרצאתך המרתקת ומעוררת ההשראה בנושא "כוחו המרפא של הסיפור". להרצאה שלך הגיעו למעלה מ45 נשים  ואת העברת את המסר בבהירות ובהתלהבות ומתוך אהבה לעולם הסיפורים. השתמשת בסיפורים שאת מלקטת מהחיים להדגים את הכוחות המרפאים של הסיפור, הן למספר והן למאזינים ובאמנות רבה לקחת  אותנו למסע אל תוך הנפש. בזכות אישיותך המקסימה והמרתקת והסיפורים האנושיים והמרגשים שהבאת, הזכרת לנו שכל אחת מאיתנו היא סיפור אנושי מורכב, שאנו מוקפות בבלי דעת בהרבה סיפורים מרפאים ושאנו אחראיות לכתוב ולעצב את הסיפורים של חיינו ולמצוא להם משמעות. מודות לך מאד על כך! נשות רקפת וועדת ערבי נשים 

מעיין יקרה, השבוע נכחתי בהרצאתך "כוחו המרפא של הסיפור" במסגרת עמותת "מרחבים" במשגב. בהרצאה דיברת על היכולת הטבעית שיש לכל אחד מאיתנו לספר סיפורים ועל הקסם שיש בסיפורים שמאפשר להתחבר באמצעותם ללבם של אנשים. ההרצאה שלך המלווה בסיפורים פותחת פתח לעולם שלם של קסם אנושי, ומעוררת קירבה והזדהות עם שפת הסיפורים כשפה של הנפש. את עושה זאת בחן, בנועם ובחוכמה רבה. אני ממליצה בחום על ההרצאה כשער ללימוד התחום, וכפעילות משפחתית קהילתית מהנה! סימה ברגמן (מלווה רוחנית)

מעיין שלום, בשם מועדון הותיקים בקיבוץ הגושרים, רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת על כוחו המרפא של הסיפור. המשתתפים מאד מאד נהנו ואמרו שהם הולכים הביתה עם הרבה חומר למחשבה. הנוכחות שלך מאד נעימה ואת מעבירה את הנושא ברגישות ובעניין. נשמח לארח אותך להרצאות נוספות. קארן (רכזת מועדון ותיקי הגושרים)


Icon made by Appzgear from www.flaticon.com is licensed under CC BY 3.0