מעיין בן אריה - סיפורים מרפאים

סדנאות גיבוש צוות 

המרוץ היומיומי השוחק של החיים המודרניים גורם לרבים מאתנו להעטות על עצמנו, במקום העבודה, שריון ומסכות, שמונעים מאתנו להכיר לעומק את האנשים איתם אנו עובדים. התקשורת הבינאישית תהיה לכן פעמים רבות שטחית, מאכזבת ולא מספקת.

סדנאות סיפורים הן דרך נפלאה להסיר את המסכות הללו, ולו לזמן מה, ולשפר את רמת הפתיחות והקירבה בקרב צוות. ההכרות העמוקה המתרחשת בסדנא כזאת, עם אנשים איתם מבלים לפעמים שליש מהיממה, היא הכרחית וחיונית לתחושת הרווחה האישית ולהעצמה של הצוות כולו.

את סדנאות גיבוש צוות בתחום הסיפורים פיתחתי לעומק במהלך השנים. יצרתי סדנאות ייחודיות בהתאם לצורך הספציפי של אינספור קבוצות איתן נפגשתי, כולל טיפול במצבי לחץ ומשבר. בנוסף להתנסות החווייתית ולקירבה הנוצרת בין אנשים, הסדנאות מאפשרות גם למידה של כלי מקצועי מאד אפקטיבי.

הסדנאות מלוות בסיפורים קלאסיים ואישיים, בעבודה עם קלפים ובשלל הפעלות מהנות וכלים יצירתיים.

סדנאות גיבוש צוות

משובים בעקבות סדנאות גיבוש צוות

"הרגשת את הקבוצה היטב והוצאת מאתנו דברים נפלאים"    מעיין שלום, נפגשנו במסגרת יום כיף לצוות של חברת הסטארט-אפ "אפיסטמה". היה צורך בקיום פעילות מגבשת לאחר שינויים דרמטיים שקרו לאחרונה בחברה. חיפשנו פעילות שתהיה גם מהנה וגם תקרב ותחזק את האמון בין האנשים. הפעילות איתך עלתה על כל הציפיות ויצרה את התחושה שקיווינו שתהיה בין המשתתפים ובאותו הזמן הייתה גם מאד מהנה. בחרת את סדר הפעילויות בצורה חכמה ומדויקת, הרגשת את הקבוצה היטב והוצאת מאתנו דברים נפלאים. תודה לך!  נופר

"המפגש היה מרגש, נוגע, מעורר ומיוחד במינו. החיבור שחיפשנו נוצר, הסיפור סופר, והמפגש המחודש הוכתר כהצלחה מסחררת". אחרי תקופה של שלושה חודשי קורונה  קיימנו אצלנו בעמותת מרחבים במשגב מפגש חיבור מחדש לכל הצוות המורחב של העמותה - מורים, מדריכים, צוותי המועדונים - יהודים ובדואים, גברים ונשים, כחמישים איש - חלקם היו בחל"ת, חלקם עבדו בזום, חלקם חילקו ארוחות לוותיקים -כולם עברו תקופה מאוד משמעותית במהלך הקורונה. רצינו רגע לפני החזרה לשגרה לקחת זמן לעצמנו - להתחבר, לשמוע, לשתף - ליצור את הספור החדש שלנו כקבוצת עמיתים, כצוות, כארגון. את הנחית את המפגש בעדינות וברגישות, כשאת מכניסה את כולנו לעולמם של הספורים בכלל והספורים המרפאים בפרט. אחרי הקדמה קצרה ומרתקת התחלקנו לקבוצות קטנות של ארבעה אנשים וסיפרנו אחד לשני את הספורים שלנו, גם מי שחשב שאין לו מה לספר - מצא את המקום שלו בתוך המעגל וחלק עם האחרים ספור משלו על התקופה האחרונה שעבר.  לבסוף כל קבוצה בחרה ספור אחד מבין אלו ששמעה וסיפרה ביחד את הספור, כשהמשתתף שזה סיפורו סיים את הספור. המפגש היה מרגש, נוגע, מעורר ומיוחד במינו. החיבור שחיפשנו נוצר, הסיפור סופר, והמפגש המחודש הוכתר כהצלחה מסחררת. המון תודה לך מעיין על הנחיה מדויקת, מרגשת וקולעת למטרה!! שרי רבון, רכזת תחום לימודים ופנאי, עמותת "מרחבים"


"הצלחת ליצור בינינו פתיחות וכנות עצומה במפגש של שלוש שעות  וזה מדהים בעיני"  היי מעיין, הייתה אתמול סדנה מאד מוצלחת. כל הצוות של "אחרי" הרגיש ככה. הצלחת ליצור בינינו פתיחות וכנות עצומה במפגש של שלוש שעות וזה מדהים בעיני. הצוות התמסר לחוויה וזה היה עבורי מרגש לחוות ולראות את זה. באופן אישי, מאד נהניתי מהמפגש איתך. כמו תמיד, את מצליחה ליצור לי דרכך מפגש מאד מעניין עם עצמי. במפגש הספורים הזה הצלחת להשאיר בי חותם עמוק ומשמעותי. המון תודה ומקווה שנפגש שוב בקרוב! סיון כהן (כמון)

"תודה על מפגש קסום, מעניין, מקצועי, ומשמעותי"  מעיין שלום, הוזמנת למפגש פתיחת שנה של פורום מנהלות ומדריכות הפעוטונים במשגב, להנחות מפגש חוויתי בנושא "סיפורים מרפאים". העברת את המפגש באופן נעים ומרגש מאד. הסיפורים האישיים שסופרו היו גם הם מרגשים מאד ואין לי ספק שאת בדרכך המיוחדת אפשרת להם לצאת. תודה על מפגש קסום, מעניין, מקצועי, ומשמעותי. דליה רז (מדריכת פורום מנהלות פעוטוני משגב)

החוויה הייתה משמעותית מהנה ומעצימה, כזו שלא שוכחים. ההעצמה ממשיכה להדהד גם אחרי סיום הסדנא"  מעיין שלום, רצינו להגיד תודה על ערב נשים נפלא שהנחית לצוות הבנות, ערב סיפורים בנושא "הילדה שבי". החוויה הייתה משמעותית מהנה ומעצימה, כזו שלא שוכחים. ההעצמה ממשיכה להדהד גם אחרי סיום הסדנא. במהלך המפגש הרגשנו חיבור מדויק וטהור לילדה שבנו וגם לאישה שבנו - ביחד ולחוד. ההנחיה שלך הייתה מאד נעימה, השרתה תחושה של נוחות ופתיחות, נתנה השראה ודאגה לכוון למקום בו נמצאים הסיפורים הכי קסומים שלנו. סיון לאור (מנהלת אזור הרצליה ב"חבר הון אנושי")

מפגשי גיבוש צוות

"המפגש איתך היה קסום, מרגש, ממלא השראה ומקרב לבבות" מעיין יקרה, בערב סיום שנת פעילות במרכז "ניצן הורים", שמעניק הדרכה להורים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז, הנחית לנו מפגש בנושא "סיפורים מרפאים". המפגש איתך היה קסום, מרגש, ממלא השראה ומקרב לבבות.. רציתי לומר לך תודה על מה שהבאת. העברת בנועם, ברגישות וביכולת חיבור מדהימה, את כוחם של הסיפורים המרפאים, כלי שמאחד ומתאים לכל בני האדם, ובמיוחד להורים, שאנו כל הזמן מחפשים דרכים יצירתיות לעזור להם. על כך נתונה לך תודתי הכנה!!  בהערכה רבה סמדר זוהר, מנהלת "ניצן הורים" בכרמיאל 

"הסדנאות שאת מעבירה הן עשירות מאד ומעוררות אינטימיות בקבוצה"  מעיין שלום רב, אני מבקשת להודות לך על עבודתך עם פורום מנהלי מוסדות החינוך בקצרין לסיכום שנת הלימודים. המנהלים דיווחו על רכישה של כלי רלוונטי לעבודתם האישית ולעבודתם עם חדרי המורים. כמו כן עבודתך עם צוות מחלקת החינוך סייעה רבות בתחום של עמידה בלחצים. הסדנאות שאת מעבירה הן עשירות מאד ומעוררות אינטימיות בקבוצה. גם הפעם חשנו את איכויות הגיבוש בקרב הצוות – אוירה המלווה אותנו כבר שבועות וחודשים אחרי המפגש איתך. אחרון חביב – עבודתך עם מנהלי המחלקות של ה"שולחן החברתי" בקצרין. המשתתפים דיווחו שחשו נתרמים מההתבוננות התוך- אישית והבין- אישית וניתן לחוש בהשפעה החיובית של העבודה שהונחתה על ידך ב"זרימה" יותר טובה בין האנשים, בעיקר בזכות אמון והבנות הדדיות גדולות יותר. יישר כחך עדית קמחי (מנהלת מחלקת החינוך וראש אגף חברה ורווחה במועצת קצרין)

"הצלחת לגעת בדרכך הנעימה בכל אחת ואחת מאיתנו ואפשרת לנו להכיר כלי, מעגל הסיפורים ואת השימוש התרפויטי בו"   מעיין שלום, ברצוני להודות לך על ההפעלה שערכת עבור קבוצתנו. ההתנסות במעגל הסיפורים והמפגש איתך היו מרגשים. הצלחת לגעת בדרכך הנעימה בכל אחת ואחת מאיתנו ואפשרת לנו להכיר כלי "מעגל הסיפורים" ואת השימוש התרפויטי בו. כל המשתתפות ציינו כי ההתנסות הותירה בהן עניין וסקרנות להמשך התהליך. הדבר הכי אותנטי שקרה הוא שלאחר לכתך נשארנו יחד והמשכנו באופן טבעי בתהליך. תודה לך! מירי ריצ'קר (בשם מפקחות בשירות לאוטיזם/ משרד הרווחה).

"המפגש הזה העשיר אותי באלפי פריטים ותבלינים ואפשר לי לצאת לדרך בתחושה של הכל בסדר"מע  יין שלום, ערב "סיפורי סבתא" היה עבורי ערב מאחד, מקרב לבבות ומטרות, מעורר למחשבות ולתחושות, הוא ללא ספק ייחרט בזיכרוני. לעיתים קרובות אנו משתמשים במילה magic, בלתי רגיל, מדהים ועוד על מנת לתאר את התחושות והחוויות שאנו עוברים. אחרי המפגש הזה נראה לי שמעתה והלאה עלי לבחור ביתר דיוק את הפעמים והמקומות שבהם אעשה שימוש במילה magic על רקע הזמן המאוד לא קל במדינה שלנו, המפגש הזה העשיר אותי באלפי פריטים ותבלינים ואפשר לי לצאת לדרך בתחושה של הכל בסדר. ירדנה (משגב)

"בכל סיפור נשאבנו כולנו לחוויה, למקום, לריחות ולטעמים ומבחינתי זו הייתה חוויה יוצאת מן הכלל"   מעיין יקרה, רציתי להודות לך על ערב הסיפורים המדהים החמים והאנושי שהנחית אמש ולומר לך כמה זה תמיד מדהים ומפתיע אותי לפגוש את היכולת שלך ליצור בזמן כה קצר חיבור אנושי מהחומרים הכי טבעיים של החיים, בין אנשים. מן הסיפור הראשון נוצרה אווירה מאד מאפשרת ובכל סיפור נשאבנו כולנו לחוויה, למקום, לריחות ולטעמים ומבחינתי זו הייתה חוויה יוצאת מן הכלל. ושוב, כמה שהייתי כבר בערבי סיפורים, זה תמיד מחדש מענג ומעלה את כל עולם הסיפורים הפרטיים למעלה לקדמת הבמה. את באמת קיבלת מתנה נפלאה, לא רק היכולת המופלאה לספר, אלא לאפשר את זה גם לאחרים ובאמת יש בזה המון מרפא. אז המון תודה! ענת ג. 

"המפגשים היו מהנים מאד, הגבירו את תחושת השייכות של האנשים וחיזקו את הקשר והפתיחות בין כולם"  מעיין יקרה, בחודשים האחרונים הנחית שלושה מפגשי סיפורים לצוות. המפגש הראשון, בנושא "שורשים", חיבר בין סיפורי החיים אותם אספו אמהות הבתים מדיירי הבתים ובין סיפורי השורשים שלהן, הדבר עזר לעבד את נושא סיפורי החיים. המפגש השני בנושא "הכוחות שלי" אפשר עיבוד תחושות שחוו העובדים בזמנים קשים. אנשי הצוות התחברו למקורות מהם הם שואבים את הכוחות שלהם וחיזק אותם לשימוש באותם כוחות בעתיד. במפגש השלישי שהיה בנושא "סיפור במתנה" למדנו להשתמש בסיפור האישי או בכל סיפור אחר כדי לעודד לחזק ולרפא את הזולת. המפגשים היו מהנים מאד ותרמו לאנשי הצוות. הם הגבירו את תחושת השייכות של האנשים וחיזקו את הקשר והפתיחות בין כולם. העברת את המפגשים במיומנות רבה. כישוריך ונעימותך אפשרו נגיעה גם בנושאים קשים בצורה עדינה שהביאה להעצמה אישית וקבוצתית ועל כך אני מודה לך. אהובה לוי, ממונה על עמיגור מרחב צפון (בתום מפגשי השתלמות לצוות)

"חשפת בפנינו עולם מרתק שלא הכרנו"  מעיין שלום, בתום תהליך קבוצתי מרתק כמה מילים מהלב : חשפת בפנינו עולם מרתק שלא הכרנו. הצלחת ליצור אוירה קסומה, בעזרתה הגעת ונגעת רגשית בכל אחד מאתנו. הפתיחות שנוצרה בעת המפגשים גרמו לחיזוק תחושת ה"ביחד". היכולת שלך לשתף אותנו בפרקים מחייך באופן כה ציורי וצבעוני משכו אותנו לרצות להוציא את אותם דברים גם מעצמנו והביאו אותנו להתבוננות פנימית אמיתית. פשטות, נועם הליכות, רגישות והקשבה מאפיינים אותך וכל אלה יצרו בינינו קשר מיוחד. תודה לך על הכל. נוגה מרמור, ממונה על עמיגור מרחב דרום (בתום סדרת מפגשים לצוות)

 קבוצות רבות ביקשו להמשיך ולהיפגש איתך, ואין זה מובן מאליו. גם כשקבוצה מרוצה לא תמיד יש אצלה טעם של עוד"   מעיין יקרה, למעלה משנתיים העברת אצלנו במרכז "בריזה" קורס סיפורים מרפאים ומפגשים חווייתיים לקבוצות מאורגנות. לכל מפגש מגיעה חצי שעה לפני הזמן, בידייך ערמות של חומרי המחשה וכלים בהם את משתמשת. משקיעה זמן רב בלימודי העשרה, בשיפורים, בהתאמות של התכנים על פי הרכב הקבוצה. ציידת סיפורים ותרגילים שהופכים את המפגש לחוויה מרגשת. תמיד חשנו ביטחון מלא כאשר הפעילות שלך נבחרה ע"י קבוצה, משום שידענו שהמפגשים שלך חווייתיים במיוחד. ניחנת בחוש אחריות מפותח, תכונה חשובה מעין כמוה בעבודה מול אנשים. יכולת ההקשבה המדהימה וכן הרגישות שלך תמיד מוציאות מהקבוצה תכנים שהם עצמם הופתעו לגלות. הכבוד לכל אדם באשר הוא ולכל סיפור משרה על הקבוצה כולה רוח של כבוד ואפשור. הצרוף הנפלא הזה הופך אותך למנחה מצוינת המהווה נדבך חשוב וחיוני בהעצמתם הרגשית של מונחיה. אני יודעת זאת משום שבחרתי להשתתף באחת הסדנאות. קבוצות רבות ביקשו להמשיך ולהיפגש איתך, ואין זה מובן מאליו... גם כשקבוצה מרוצה לא תמיד יש אצלה "טעם של עוד". טליה ילוז (בעלת מרכז העצמה "בריזה")

"כל אחת מהנשים יכלה למצוא את עצמה ואת סיפורה האישי"  היי מעיין, רציתי להודות לך על ערב הסיפורים המקסים שהעברת לנו. חגגנו את ראש חודש אדר ויום האישה הבינלאומי והסיפורים שסיפרת בדרכך המיוחדת, התחברו להפליא לנושא המפגש. כל אחת מהנשים יכלה למצוא את עצמה ואת סיפורה האישי. השילוב של הקלפים בחלק השני של הערב השלים את התמונה. לכל אחת מהמשתתפות הייתה אפשרות להתחבר לעצמה ולשתף בכך את חברותיה לקבוצה. הסיפורים שבחרת, בשילוב הפן האישי שלך היו מרגשים ומעוררי מחשבה. נילי אלון (יועצת לקידום מעמד האישה במועצה האזורית מטה אשר)

  

לפרטים נוספים : ניתן לפנות אלי בטלפון 050-5489488 או במייל  maayan.benarie@gmail.com


Icon made by Appzgear from www.flaticon.com is licensed under CC BY 3.0